Meble biurowe ze stali – gdzie najlepiej się sprawdzają?

Meble wykonywane z metalu to odrębna kategoria mebli, dedykowana specjalnym zastosowaniom. Są pewne miejsca, w których ich stosowanie jest zupełnie uzasadnione. Które to miejsca? Co sprawia, że meble stalowe są tak popularne?

Ogromna wytrzymałość

Meble wykonane ze stali cechuje wysoki ciężar, ale co za tym idzie – również wytrzymałość na przewrócenia, przypadkowe przesunięcia. To meble idealne do miejsc, w których nie robi się zbyt często przemeblowania. Meble biurowe stalowe sprawdzają się dobrze w miejscach, w których często się je użytkuje, lub w których operuje się przedmiotami twardymi i ciężkimi. Szafy ze stali będą idealne do przechowywania twardych, metalowych narzędzi lub do częstego otwierania i zamykania. Sprawdzą się także w fabrykach, w których operuje się ciężkimi narzędziami, które mogłyby uderzać w szafy lub stoły i niszczyć ich powierzchnię.

Łatwe do czyszczenia i odnawiania

Stalowe meble biurowe są bardzo łatwe do czyszczenia. Brud nie wnika głęboko w ich strukturę, więc z reguły wystarczy tylko regularne ich wycieranie. W razie zdarcia wierzchniej warstwy farby i uaktywnienia się korozji, bardzo łatwo jest taki mebel oczyścić, pokryć warstwą specjalnego preparatu i pomalować ponownie metodą proszkową. Meble biurowe metalowe dopiero po kilku latach częstego, intensywnego eksploatowania mogą ulec drobnym zniszczeniom. Są jednak doskonałą inwestycją, gdy planuje się zakupić umeblowanie raz, a porządnie.

Idealne do miejsc użytku publicznego

Meble metalowe bardzo często wykorzystywane są w szkołach i przedszkolach. Są to zarówno szafki na dokumenty i książki, czy meble do szatni, jak i stoły i krzesła na metalowych stelażach. Istotną ich cechą jest wytrzymałość na uderzenia, a także odporność na drobne akty wandalizmu, takie jak malowanie flamastrami i markerami. Bardzo często wykorzystuje się metalowe szafy jako sejfy i miejsca na dokumenty w miejscach użytku publicznego. Szafki z metalu odgrywają też istotną rolę w umeblowaniu sal szpitalnych, a także gabinetów lekarskich. Solidne, stalowe stoły odnajdują się doskonale w warsztatach, podobnie jak szafy na narzędzia czy metalowe krzesła. Dobrej jakości meble biurowe stalowe są bardzo trwałe – wystarczają na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat bezawaryjnego, częstego i intensywnego użytkowania!


Wdrożenie sklepu: sklepy internetowe Częstochowa - INRESO.pl Copyright 2017 LIMESTO