Szafy ubraniowe do pomieszczeń socjalnych

Gospodarując pomieszczenie takie jak np. szatnia pracownicza czy szkolna, powinniśmy pamiętać o komforcie osób, które będą z niej korzystać. Komfort ten uzależniony będzie od wielu czynników, w tym również od rodzaju i ustawienia mebli. W takich pomieszczeniach powinny się znaleźć meble specjalnego przeznaczenia. Meble socjalne muszą być ergonomiczne, a ponadto powinny spełniać szereg określonych norm i być zgodne z przepisami BHP. Przede wszystkim będą to szafy ubraniowe.

Rodzaje szaf ubraniowych

Istnieje wiele rodzajów szaf ubraniowych, przeznaczonych do pomieszczeń socjalnych. Ta różnorodność pozwala na dobranie idealnego umeblowania dla jak największego komfortu korzystających z niej osób.  Szafy ubraniowe metalowe pozwalają na spełnianie swojej funkcji  przez szatnię oraz sprzyjają zachowaniu estetyki w pomieszczeniu. Poniżej przedstawiono trzy najczęściej wykorzystywane rodzaje szaf.

Szafy ubraniowe SUL W

Szafy SUL W przyczyniają się do maksymalnego wykorzystania powierzchni pomieszczenia. Sprawdzą się więc wszędzie tam, gdzie powinniśmy ostrożnie gospodarować metrażem. Są to szafy w których wnętrza przypominają kształtem literę „L”. Dzięki takiemu ułożeniu, można zmieścić więcej komór na ubrania, niż w przypadku innego rodzaju szaf (zakładając taką samą powierzchnię).

Szafy ubraniowe SUM W

Szafy SUM W to szafy ubraniowe jednodrzwiowe z półkami o stosunkowo dużej powierzchni. Zazwyczaj mają bogate wyposarzenie. Równocześnie jednak zajmują stosunkowo więcej miejsca niż szafy SUL W. Szczególnie dobrze sprawdzą się w miejscach, gdzie pracownicy mają do przechowania większą ilość rzeczy.

Szafy ubraniowe SUS W

Szafy SUS W to szafy ze schowkami o określonej wielkości. Bardzo dobrze sprawdzają się jako szafki na rzeczy np. w szkołach, internatach, na basenach, czy w miejscach pracy. Zazwyczaj mają mniejsze komory niż pozostałe rodzaje. Ten typ szaf często możemy zauważyć również na dworcach, czy w przechowalniach bagażu.


Wdrożenie sklepu: sklepy internetowe Częstochowa - INRESO.pl Copyright 2017 LIMESTO