Urządzanie gabinetu lekarskiego - funkcjonalne meble medyczne metalowe

W dzisiejszych czasach najczęściej to pacjent decyduje o wyborze lekarza. Wpływ na to, czy umówi się na kolejną wizytę ma nie tylko jakość badania, czy skuteczność leczenia (co ciężko stwierdzić po jednej wizycie).  Ważnym czynnikiem jest również estetyka gabinetu. Chodzi przede wszystkim o to, by pacjent czuł się komfortowo.  Jak sprawić, by gabinet lekarski wyglądał estetycznie a zarazem był odpowiednio dostosowany do wykonywanej pracy?

Wciel się w rolę pacjenta

Podstawą dobrego urządzenia gabinetu, jest zastanowienie się do jakiego miejsca sami chcielibyśmy trafić umawiając się na wizytę.  Oczywistym jest, że idąc do lekarza - liczymy przede wszystkim na jego wysokie kompetencje. Jednak prawdopodobnie większość z nas wolałaby odbywać wizytę w przytulnym, dobrze wyposażonym gabinecie, niż starym, brudnym szpitalu z migającą nad głową żarówką i rozpadającą się leżanką. Warto zatem zwrócić uwagę również na meble, które wykorzystamy do aranżacji wnętrza.

Spójrz na ściany i podłogę

Wybierając rodzaj nawierzchni na podłogę pamiętajmy, aby była ona antypoślizgowa, odporna na plamy oraz środki chemiczne, łatwo zmywalna oraz nieodblaskowa. Gama kolorystyczna właściwie jest dowolna, jednak lepiej, by nie była zbyt ciemna, czy jaskrawa. Ściany powinny być pozbawiane chropowatości, pomalowane łatwo-zmywalną farbą, lub  pokryte płytkami.
Postaw na funkcjonalność i estetykę

Zanim zaczniemy urządzać, zastanówmy się jakie meble będą nam niezbędne. To stanowi podstawę funkcjonalności. Od wielkości gabinetu oraz ilości przechowywanych rzeczy, zależy, to czy wystarczą nam małe szafki medyczne, czy może duże szafy lekarskie metalowe sprawdzą się lepiej - a może będziemy potrzebować jednej i drugiej. Powinniśmy zastanowić się także nad wyborem biurka lekarskiego, które powinno być łatwe do dezynfekcji. Na  rynku znajdziemy metalowe biurka lekarskie, przeznaczone do tego typu gabinetów. Dodatkowo, zadbajmy o odpowiednią kozetkę, stołek oraz parawan. Najlepiej dobierać meble w kolorach kojącego błękitu czy turkusu, ponieważ barwy te wpływają na nas łagodząco i kojąco.


Wdrożenie sklepu: sklepy internetowe Częstochowa - INRESO.pl Copyright 2017 LIMESTO