Zwiększ ergonomię pracy

Każda współczesne biuro, przedszkole, szkoła czy biblioteka to miejsce, w którym korzysta się z nowoczesnych rozwiązań zarówno teleinformatycznych jak i ergonomicznych. Warto zastanowić się nad tym jak można jeszcze bardziej usprawnić ich działanie.

Śmiało można powiedzieć, że jaki właściciel, taka jego „szkoła”, jaka „szkoła”, taka i jego biblioteka. Modeli działania tego typu placówek znajdziemy

Ergonomia i przejrzystość dużych powierzchniW zasadzie światowym standardem stała się już biblioteka gromadząca media przydatne w dydaktyce i wspomagające proces nauczania (w tym oczywiście książki i czasopisma), z dostępem do Internetu, ze skomputeryzowanym katalogiem, sprzętem medialnym oraz kopiującym umożliwiającym nauczycielom tworzenie pomocy dydaktycznych, a uczniom własnych dokumentów. zatem wiele. Od bardziej tradycyjnych (typu wypożyczalnia i czytelnia), nowocześniejszych „mediatek” (gromadzących różne media, wyposażone w sprzęt medialny i komputerowy), aż po wielofunkcyjne centra informacyjne i dydaktyczne. Każda z nich dla dobrego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniego dla siebie wyposażenia. Podobnie w każdej szkole czy nawet przedszkolu uczniowie korzystają z laptopów, drukarek i innych sprzętów multimedialnych. Po pierwsze nowoczesna biblioteka szkolna czy też sala lekcyjna powinna dysponować odpowiednio dużą powierzchnią, urządzoną w przemyślany i funkcjonalny sposób. Ponadto dobrze jest przeznaczyć dodatkowe pomieszczenie, w którym znajdą się stanowiska komputerowe, drukarka, skaner, ksero, telewizor czy wideo. Odrębną formą jest posiadanie laptopów, które mogą być udostępniane uczniom w dowolnym miejscu.

Wyposażenie sal

W każdym tego typu pomieszczeniu znajdziemy standardowe wyposażenie typu biurka, szafy na książki, sprzęt czy też specjalne wózki do bezpiecznego przetrzymywania i przewożenia pakunków, książek czy tez urządzeń elektronicznych.

„Przestrzeń do nauki” Funkcjonalność pokoju nauczycielskiego

Obecnie coraz więcej bibliotek szkolnych przyjmuje rolę szkolnego centrum multimedialnego. Tak rozumiana biblioteka powinna udostępniać zarówno
uczniom, jak i nauczycielom wszelką informację w trzech podstawowych zakresach: - tradycyjne dokumenty biblioteczne (książki i czasopisma), - multimedialne pomoce edukacyjne, - informacje i dokumenty dostępne w Internecie. Na wszystko to trzeba przeznaczyć odpowiednie miejsce i wyposażenie aby przestrzeń urządzić jak najbardziej dostępną i ergonomiczną.

Szafy na laptopy – SZNLFunkcjonalna szafa na laptopy

Rozpoczynając meblowanie pomieszczeń już na samym początku warto uwzględnić miejsce dla specjalnych szaf na laptopy. W dobie informatyzacji i wirtualnej rzeczywistości to nieodzowny element krajobrazu, od biura, szkoły, sali konferencyjnej, po pracownie artystyczno – designerskie, sale konferencyjne czy instytucje włącznie. Jest to bowiem najlepsze, logiczne i oszczędne miejsce do przechowywania danych, dostępnych na wyciągnięcie ręki. Co więcej dzięki możliwości zakupu takiej szafy z wbudowaną listwą zasilającą zapewni pracownikom naładowane akumulatory każdego poranka!
Gama WNL czyli wózków na laptopy, zaspokoi potrzeby właścicieli szkół, warsztatów, stacji serwisowych i diagnostycznych, kierowników nowoczesnych budów, zespołów obsługi maszyn CNC jak i innych specjalistów wymagających bezkompromisowej ochrony sprzętu informatycznego. Z szerokiej gamy kolorystycznej polecamy szczególnie wybór w kolorze ostrzegawczo pomarańczowym, który pozwoli szybko zauważyć i ewentualnie uchronić szafę przed uszkodzeniami. Ergonomiczny, bezpieczny i solidny wózekBardziej stonowane wersje kolorystyczne są idealnym uzupełnieniem spotkań biznesowych, gdzie podczas lunchowej kawy nagle zaistniała potrzeba połączenia burzy mózgów z innym kontynentem, a także doskonały towarzysz zespołu ludzi w podróży, którzy docenią połączenie ochrony i funkcjonalności WNL.
To nad czym szczególnie warto się zastanowić do zakup sprzętu mobilnego, który usprawni pracę naszego pracownika. Niektórzy nawet twierdzą, ze wózek WNT, to pierwszorzędna pozycja na liście zakupów dla szkół, uczelni, bibliotek oraz wszystkich miejsc, gdzie cisza oraz bezpieczeństwo jest priorytetowe. Warto zatem się mu przyjrzeć bliżej. Taki wózek to majstersztyk ergonomii, przyjemny wizualnie, „mebel” na którym można podać herbatę w bibliotece i przekształcić go w mobilne stanowisko pracy. Myślicie zapewne, ze to bajka. Otóż nie, już dziś można znaleźć na rynku taki sprzęt, który spełni wszystkie biurowe marzenia!

Wózek WNT - egronomia i bezpieczeństwo

Wygoda i funkcjonalność - WNT - wózek na tabletyWózek WNT - zamykany jest na zamek z dwupunktową blokadą. Posiada wodoodporny, gruby blat z melaminy i gumowane kółka w celu podwójnego odizolowania elektrostatycznego osoby korzystającej oraz zapewnienia cichutkiej pracy. Pod blatem znajduje się miejsce na pełnowymiarowego laptopa, który jednym łatwym ruchem może znaleźć się na blacie. Co więcej urządzenie to zapewnia ładowanie dla zestawu urządzeń mobilnych, poukładanych w ponumerowanych i łatwo dostępnych, dobrze chronionych przegródkach.
Trzymetrowy przewód zasilający po pracy zwija się na specjalny uchwyt z tyłu wózka. Podwójne zabezpieczenie elektryczne chroni zawartość przed przepięciami w sieci. Czytelna tablica z diodami kontrolnymi umożliwia kontrolę ładowania przechowywanych urządzeń jednym spojrzeniem. Można je rozdać zarówno dzieciom w szkole, jak i biznesmenom na telekonferencji - szybko i sprawnie! Smartfony lub tablety, które umieścimy w takim wózku, będą zabezpieczone wkładami z niepalnej pianki oraz chłodzone pasywnym systemem wentylacji. Wózek wyposażony jest w cichobieżne kółka i ma łączny udźwigu 600 kg, posiada zatem solidną, spawaną konstrukcję.
Jego konstrukcja umożliwia wykorzystanie go jako mobilnego centrum konferencyjnego, mównicy, podstawki pod książkę, a nawet sprawdzi się w kafejce internetowej. Co ważne dla niektórych, wózek możesz wybrać w szesnastu różnych kolorach! Zatem dopasujesz go do każdego pomieszczenia biura, biblioteki czy szkoły!

Cechy szczególne wózka WNT:

  • możliwość ładowania jednocześnie maximum 32 urządzeń typu: tablet, smartphone oraz dodatkowo jednego laptopa użytkownika,
  • każde gniazdo USB wyposażone w diodę LED potwierdzająca jego prawidłowe działanie,
  • podwójne zabezpieczenie przeciwprzepięciowe oraz przeciw-przeciążeniowe układu,
  • zabezpieczenie przed przegrzaniem układu,
  • wprowadzenie ogranicznika czasowego jednego ładowania (do 5h) dla zabezpieczenia baterii urządzeń ładowanych oraz zmniejszenia zużycia energii elektrycznej.

Polecamy także zapoznanie się z całą ofertą mobilnych stanowisk dla laptopów oraz szafek, dostosowanych zarówno do warunków warsztatowych jak i konferencyjnych.


Wdrożenie sklepu: sklepy internetowe Częstochowa - INRESO.pl Copyright 2017 LIMESTO